Cайт радiоаматорiв мiста Нiжина, одного з найдавнiших мiст України. Цей сайт присвячений нашим друзям, котрi не мислять себе без Радiо, без мандрiв по свiту разом iз радiохвилями, без радiосхем, антен, без спiлкування з однодумцями. Цей сайт розповiсть про нас, нашi захоплення, радiоекспедицiї, нашi аматорськi конструкцiї, досягнення i таке iнше. Ми впевненi, що будь-якому дружньому колективу радiоаматорiв є що розповiсти про себе i своє хоббi.
UKR ENG

Борис Мохір "Корiння"

Хто такі Мохіри?

Що означає це прізвище, і звідки веде свій початок?

Чому риби, жертвуючи собою, долають всі перешкоди, і прямують на те місце, де вони з'явилися на світ? Чому викликає смуток шведський стіл, що ломиться від наїдків, і єдине, що мені зараз хочеться, - це справжній НІЖИНСЬКИЙ огірок?!

І чому так тягне до Ніжина, до рідної домівки, де ніхто вже не взнає і не зупинить мене тепер на вулиці?

Чому я, проживши на Заході вже майже 40 років, у душі залишаюся тим ніжинським хлопчаком, котрий ходив у 7-у школу через Калиновий міст?

Чому я не знаю, що означає моє прізвище - Мохір? Хто такі Мохіри, звідки ведуть свій рід, ким вони були у минулі століття, і хто вони теперь у Ніжині, і по всьому світу?

Знаю тільки, що в Ніжині цілий район називали Мохірівка, і там майже у всіх одне прізвище! - Мохір.

Запросити б на сторінку всіх Мохірів - може не всі такі як я, роду свого не пам'ятають. Можливо, знайдуться ті, хто знає історію дідів, прадідів, і їх пра-прадідів, і розкажуть, звідки веде свій початок наше прізвище, і що воно означає?

Борис Мохір (Рига, Латвія)

Skype: borisrd

E-mail: [email protected]


Редактор Петро Грицай, US1REO
Технічний редактор Віктор Потебня, US1RCH.